همایش آموزش کشت گیاههان دارویی

همایش آموزش کشت گیاههان دارویی

به همت صندوق بازنشستگی  کشوری و کانونهای کشوری استان زنجان

همایش  آموزش پیشگیری و کنترل بیماریهای سالمندی و دارو های گیاهی بازنشستگان برگزار شد

همایش آموزش پیشگیری و کنترل بیماریهای سالمندی و دارو های گیاهی بازنشستگان به همت صندوق بازنشستگی زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بازنشستگی استان زنجان، همایش آموزش پیشگیری و کنترل بیماریهای سالمندی و دارو های گیاهی بازنشستگان به همت صندوق بازنشستگی استان زنجان در سالن همایش‌ های جهاد کشاورزی ( زیتون )  استان زنجان با حضور جمعی از بازنشستگان و متخصصان حوزه سالمندی و مسولان برگزار شد.

همایش با حضور  جناب آقای موسوی مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان زنجان شروع شد .

در این همایش که با هدف ارتقای سطح آگاهی بازنشستگان  زیرپوشش صندوق بازنشستگی کشوری مدیریت زنجان برگزار شد، موضوعاتی آموزش پیشگیری و کنترل بیماریهای سالمندی و دارو های گیاهی و تولید آن برای سالمندان مطرح و راهکارهای مربوطه در این  زمینه بیان گردید .

خانم دکتر پریشاد قوام ، بیماریهای سالمندی را تشریح و راه کاری برای کنترل آن ارائه کردند . و تاکیدنمودند بیماریهای سالمندی قابل کنترل و یا می شود وقوع آن را به عقب انداخت و ایشان تاکید کردن بهترین روش برای کنترل بیماریهای سالنمدی تغذیه مناسب و رفتارهای صحیح در زندگی روز مره می باشد .

قوام  با بیان اینکه مهمترین عاملی که سلامتی سالمندان را به خطر می‌اندازد، سیگار و مصرف مشروبات الکلی است و رفتارهای نا درسته  ، تصریح کرد: مفاصل سالمندان در دوران سالمندی و بازنشستگی به دلیل کارکرد عمر، حساس بوده و از این رو باید در نشست و برخواست  این افراد دقت شود. و تیز وی ورزش متناسب با سالمندی را بر روی بیماری‌هایی چون دیابت و قند خون تاثیرگذار دانستند و گفتند  در دوران سالمندی باید اصلاح روش زندگی صورت گیرد و ورزش سالمندان باید به آرامی آغاز شود.

وی با بیان اینکه تغییر الگوی زندگی به دلیل پیشگیری از بیماری‌ها، کاهش هزینه‌های اقتصادی، کاهش نابسامانی‌های خانوادگی، کاهش هزینه‌های تحمیلی به دولت و کاهش مصرف بی‌رویه دارو در جامعه مهم است، تصریح کرد: می شود با رفتار درست و تغذیه مناسب روند رشد بیماریهای سالمندی را کنترل کرد .و در ادامه با آموزش اسلایدی کنترل بیماریهای سالنمدی را برای بازنشستگان عزیز آموزش دارند و به سوال آنها به نحوع شایسته جواب دادند .

در ادامه کارشناس امور گیاهان دارویی  اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان در رابطه با فوائد گیاهان داروری وآموزش تولید آن پرداختند .

دکترمالک اژدر افشاری با اشاره به اینکه در آینده مردم به استفاده از گیاهان داروی روی خواهند آورد و مصرف دارو های شیمایی کاهش خواهد یافت لذا از این رو اهمیعت گیاهان داروی را مهم ارز یابی کرد و تسریع کرد دوران بازنشستگی بهترین دوران برای کشت و پرورش گیاهان دارویی می باشد .

وی با بیان اینکه بهترین زمان برای کشت و پرورش  گیاهان  داروی در زمان  بازنشستگی می باشد  برای اینکه اوقات فراقت بیشتری در زمان بازنشستگی دارند و خاطر نشان کرد  می شود با پرورش گیاهان داروی به اقتصاد خانواده نیز کمک شایانی نمود  . وی در آخر به سوالات بازنشستگان پاسخ دادند و آماده گی خود را برای ارائه تجربیات در زمینه پرورش گیاهان داروی اعلام نمودند و خاطر نشان شده اند در پرورش گیاهان داروی به بازنشستگان علاقمند کمک نمایند .

1396/12/06

بیات منفرد

۶ اسفند ۱۳۹۶ ۱۴:۰۰
تعداد بازدید : ۲۱۵

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید