همایش تغذیه سالم

همایش تغذیه سالم
به همت صندوق بازنشستگی کشوری و سفیران هشت گانه سلامت استان زنجان

 

همایش بررسی تاثیر تغذیه سالم بر سلامت بازنشستگان به همت صندوق بازنشستگی کشوری و سفیران هشت گانه استان زنجان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری استان زنجان همایش بررسی تغذیه سالم برای سلامتی بازنشستگان در سالن همایش های جهاد کشاورزی استان زنجان با حضور پر شور و صمیمی بازنشستگان و سالمندان و متخصصان حوزه تغذیه سالم و مدیر صندوق بازنشستگی کشوری  و مسئولین  کانونها برگزار شد .

این همایش با هدف ارتقای سطح آگاهی سالمندان زیر پوشش صندوق بازنشستگی کشوری مدیریت زنجان برگزار شد ، موضوعاتی درباره تغذیه سالم برای بازنشستگان مطرح و راهکارهای در این زمینه برای سلامتی بازنشستگان بیان شد .

ابتدا آقای مهندس وثوق مدیر اجرایی موسسه خیریه مهرانه که یکی از بزرکترین انجمن  های رحمایتی استان زنجان در بخش سلامت برای بیماران مبتلا به سرطان می باشد بیان کردند که هزینه درمان بیماریها بالاست .

وثوق خاطر نشان شدند مردم به خصوص بازنشستگان و سالمندان عزیز باید مراقب تغذیه خود باشند و آن را جدی بگیرند و بیان داشتند تغذیه سالم بخصوص برای بازنشستگان امر حیاتی می باشد که اگر آن را رعایت کنند تا حد امکان از مبتلا شدن به بیماری جلوگیری خواهد شد .

وثوق بیان داشتند متاسفانه کشور رتبه دوم سرطان دستگاه گوارش را دارد ، که این امر هم نداشتن آگاهی مردم بر تغذیه سالم می باشد . وی از صندوق بازنشستگی کشوری تشکر کردند و فرمودند صندوق بازنشستگی کشوری قدم بزرگی در رابطه با پیشگیری و سالم سازی بازنشستگان و سالمندان برداشتند . و اظهار امیدواری کردند که این همایش ها تداوم یابد .

خانم دکتر موسوی از اساتید و مدرسین دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان در بخش تغذیه : با اشاره به اینکه در دوران سالمندی تغییرات فیزیولوزیکی و جسمی رخ می دهد تصریح کرد یکی از تغییرات این دوره که بر روی زندگی سالمندان اثرگذار است ، کیفیت تغذیه سالم است .

موسوی با بیان اینکه کاهش کیفیت زندگی در دوران بازنشستگی و سالمندی یکی از موضوعاتی است که با آن روبرو هستیم ، افزود میزان جذب مواد غذایی مختلف در این دوران پایین تر است ، از این رو باید غذاهای سالم استفاده نمود .

دکتر موسوی در ادامه برای بازنشستگان بیان داشتند که از چه مواد غذایی استفاده نمایید  و تغذیه سالم را برای بازنشستگان تشریح نمودند و از آنها خواستند بخصوص نمک و  روغن های صنعتی اجتناب نمایند .

دکتر موسوی در جمع پر شور بازنشستگان عزیز به پرشش و پاسخ  پرداختتند و به سوالات بازنشستگان پاسخ داده و آنها را در امر تغذیه سالم رهنمون ساخنند .

14/10/1396

۱۷ دی ۱۳۹۶ ۰۹:۱۳
تعداد بازدید : ۲۷۱

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید